SIRLAR MEZARLIĞI – GÖRÜNMEZ ORDULARIN SAVAŞI

“Evlâdim sen sirlar mezarligini bilir misin?..”

“Hayir, Sultanim.”“O zaman git ara, bul, öyle gel ”

“Tamam Sultanim, emriniz basim üstüne…

”Her sey, rüyadaki bu sözlerle basladi…Sirlar Mezarligi nedir, nerdedir, nasil bulunur, bulununca ne olacaktir? Akif için bu sorularin cevabi yoktur ama büyük birmerak içindedir. Rüya deyip geçse mi, yoksa Sultanin bir hikmeti vardir diye düsünse mi, kestirememektedir. Bildigi, hissettigi, birseyler olacagidir. Nitekim, Haci Bayram-i Veli camiinde cuma namazi sonrasi, türbenin önündeki yasli bir adama gözlerinin takilip kalmasi,dayanamayip yanina gitmesi ve onunla tanismasi olacak olan her seyin baslangicidir…Kendisi söylemeden Akif’in adini bilen yasli Asik Dede, her sözü ve hareketiyle sasirtacaktir. “Sen Sirlar Mezarligi’ni aramiyormuydun, gel pesimden..” diyen Asik Dede, Akif’i bir ay boyunca beklemistir. Akif’i, Muhabbethane dedigi kahvehaneye götürür,oysa Akif, Haci Bayram-i Veli camii avlusunda hiç böyle bir yer görmemistir.

Herkesin göremedigi bu muhabbethane de, buzamanin disinda bir atmosfer, farkli bir hava ve yine bu zamanin insanlarina benzemeyen insanlar vardir. Ve burada, zamandurmus gibidir. Ne saat çalisir, ne cep telefonu.

Yine bu ilginç mekanda tek kapi vardir: Bab-i Alem kapisi… Geçmis vegelecege açilan zaman kapisi…Bundan sonrasi için her sey firtina gibi gelir…

Zaman yolculuklari, Evliyalar Konseyi, Türkiye’nin basina gelecekler, ilk kez duyacaginiz gelecege dair öngörüler, Görünmez Ordularin bütün insanligi etkileyecek olan savas hazirliklari, Sirlar Mezarligi..

Bu kitabi okurken solugunuz tutulacak ve kendinize kolay kolay gelemeyeceksiniz.