“Rical-i Gaybın Yetki Sınırı

Mübarek gecelerde, Mekke, Medine, Kudüs, Semerkand, Buhara, Şam, Roma, İstanbul ve dünyadaki farklı beldeler, Evliyalar Konseyi’nin buluşma noktalarıdır.

Halktan zaman zaman çoğu kişi sormuştur. Cenabı ALLAH`ın kudretinden nurlar taşıyan bu seçkinler, o halde niye nükleer başlıklı füzeleri kilitlemiyor, süpersonik uçakları düşürmüyor, zalim başbakanları, komutanları yok ederek zulmün önünü kesmiyorlar diye.
Şahıs soruyor: “Hacı baba ne olacak bu dünyanın hali? Nasıl düzelir?” “Evlat, bu Çoban Ahmet varya (kendisine hitabı böyleydi), eğer müsaade etseler, iki üç saatte dünyayı düzeltirim ama, hikmeti ilahiyedir onu biz düzeltemeyiz… Emirsiz hareket edemeyiz… Bu hadiseler böyle olacak, herkesin iman ölçüsü, cihat ölçüsü ortaya çıkacak! Mümini, münafığı, müşriği, kafiri ortaya çıkacak. Bir de Cenabı ALLAH bazılarının şehit olmasını ister…”

Askeri İstihbaratta Hainlik Eden Yanar

… Bir ziyaretçisine Hacı Ahmet Ağa şöyle anlatmıştı: “ Edirne`de askerlik yapan bir Türk çavuşu, iki Bulgar subayına, Edirne`nin askeri planlarını para karşılığı satmış, kimsenin haberi yok. Manevi emir aldık, yine iki arkadaş görevlendirildik. Bulgar subayları planları alıp kumandanlarına teslim etmek üzere merdivenlerden çıkarlarken, bir anda arkalarından yetişerek birine ben, diğerine arkadaşım vurdu. İkisi de merdivenlerden aşağı yuvarlandılar. Hemen ceplerinden planları alıp yerlerimize döndük. Sıra çavuşa geldi; Vatan haini olduğundan o da öldürülecekti. Terhis oluncaya kadar dokunmadık. Manevi emir öyleydi. Nihayet terhis oldu, yüklü bir parayla trene sevinerek binmiş, memleketine dönüyordu. Memleketine gelip tam trenden inerken; onunda tepesine vurduk, sanki trenden düşüp ölmüştü. Böylece vazife yapılmış oldu…”

Ladikli Hacı Ahmed Efendi çevresinde, “Gayb Ricalinin Askeriye Kolunda Görevli” şeklinde çıkmıştır. O her an göreve hazır diplomat bir asker gibi Küba-Amerika arasında Küba`ya konuşlandırılan Rus füzelerinin Amerikan casus uyduları tarafından tespit edilmesi üzerine 3. Dünya savaşını engellemek için Cezayir dağlarında toplantıya tayyi mekan yaparken; birgün aldığı emrin pusula kağıdını dostlarına gösterdikten sonra Ladik`ten Washington`a “4 dakikada” gidecek kadar hızlı görev adamıdır…

Selam Ve Dua İle…